GELENEKLER

DR. İSMAİL GÖKŞEN BİYOGRAFİ


Dr. İsmail GÖKŞEN
 

   1954 yılında Pınarbaşı’nın Kurttepe köyünde doğdu. İlkokulu komşu bir köyde; Ortaokulu Mimarsinan Yatılı Öğretmen Okulunda,  Lise öğrenimini Ankara Yüksek Öğretmen Okulunda, Üniversite öğrenimini Hacettepe Üniversitesi Kayseri Gevher Nesibe Tıp Fakültesinde tamamladı.
 
   Askerlik görevinden sonra ihtisasını Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalında yapmış olup; bilimsel olarak yayınlanmış değişik makaleleri mevcuttur, pek çok ulusal ve uluslararası kongrelere katılmıştır.
 
   1987-89 yılları arasında mecburi hizmet için gittiği Yozgat’ta İl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Uzun süreyle Kayseri Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü.  2009 Mayıs ayında istekli emekli olup; Özel Melikgazi Hastanesi’nde Psikiyatri Uzmanı ve Müdür yardımcısı olarak çalışıp, halen serbest olarak hekimlik yapmaktadır.
 
   Fikir dünyam ortaokul birinci sınıfta Yunus Emre’nin kitaplarını okuyarak gelişmeye başlamış; aile, çevresi ve aldığı eğitimler Türk-İslam kültürü ile olgunlaşmasını sağlamıştır.
 
   Hayatta hırsla koşmak yerine; sabırla yürümeyi, en iyiyi ve en yeniyi takip etmeyi ilke edinmiştir. Sivil Toplumcu;  bir gönül adamıdır.
 
   Tabipler Odası, Psikiyatri Derneği, Politik Psikoloji Derneği, Pınarbaşılılar Derneği, Yör-Türk Vakfı üyesidir. Geçmişte Çevre Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Dadaloğlu Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Dadaloğlu Derneği Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeliği, Kurttepe - Kavlaklar- Dilciler Sosyal Yardımlaşma Derneği kurucu Başkanlık görevlerinde bulundu. YOZGAT’ta iken hizmetlerinden dolayı Uzunlu kasabasında bir tesise ismi verilmiştir.
 
   AK PARTİ SİYASET AKADEMİSİNDEN SERTiRİFALI, KAYSERİ YÜKSEK ÖĞRENİM VAKFI ŞEREF ÜYESİ, DADALOĞLU ŞENLİK AĞALIĞI,  ESKİ HAS PARTİ İL BAŞKANLIĞI, Kent Konseyi Üyeliği, 14 yıl TEMA Vakfı Kayseri İl Temsilcisi olarak görev yapmış olup Kayseri’ye 550 bin fidan dikimine vesile olmuş, 10 binlerce öğrenciye Erozyonla mücadele ile ilgili bilgi vermiştir.25.Dönem AK PARTİ Milletvekili Aday Adayı oldu.
 
   Hobileri; Toprak ve doğa ile uğraşmak, spor yapmak, müzik dinlemek, saz ve cura çalmak, ney üflemek, yerel halk kültürleri ile ilgilenmek ve kitap okumaktır. Diksiyon, Doğa Fotoğrafçılığı kursu, Bahçıvanlık, Arıcılık kursundan sertifikalı; gazete, dergi yazarlığı ve televizyon programcılığıdır. Okur- yazarlık katılım belgeli, İngilizce bilmekte, evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi MUALLA Emekli İngilizce Öğretmeni; Oğlu TOLGA ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ, Kızı BURCU ECZACI evli;  AK PARTİ İl yönetiminde; aynı zamanda Kocasinan Belediye Meclis üyesidir. Gelini Dr. NURGÜL FİZİK TEDAVİ UZMANI olup NİL ve EGE isimli iki torunu vardır.
 
   Saygılarımla.
 
Adres: Millet Cad.(27 Mayıs Cad.) Turan Plaza 8/19 Melikgazi
Tlf: 0542 342 25 44
www.ismailgoksen.com
KİTAPLAR
MAKALELER
ŞAİRLER