GELENEKLER

GÜLHAN ÇABUCAK BİYOGRAFİGÜLHAN ÇABUCAK

(AvşarBabamBenim)

   Şairemiz Gülhan Çabucak 1978 yılında Almanya'da doğmuş ve halen hayatını orda sürdürmektedir.

 
   Aslen Kayseri ilinin Tomarza İlçesi Toklar kazasından olan Şairemiz “Doğma büyüme gurbet çocuğu, gurbetçi çocuğuyum” dese de “Özümü hiç bir vakit unutmadım, her daim gururla Avşar'ım demişimdir” diye ekliyor.
 
   Liseyi Almanya da bitiren Şairemiz Gülhan Çabucak, “Muhasebecilik & Menajerlik Meslek Okulunu” başarıyla bitirmiş ve özel bir şirkette yönetici olarak çalışmaktadır.
 
   Yazdığı birçok şiiri, tanınmış Ozan ve Âşıklar tarafından bestelenmiş ve türküleşmiştir.
 
   Neden “AvşarBabamBenim”?
 
   Gülhan Çabucak’ın Anne ve Babası 1960'lı yıllarda, daha 19-20 yaşlarında bir Almanya sevdasına kapılarak Toklar Kazasını terk edip Almanya ya gelirler. Maksat bir, iki yıl çalışıp para kazanmak ve Allah’ın izniyle yurda, köylerine temelli geri dönmek olsa da, aradan 45-50 yıl geçer; ama o dillerden düşmeyen “Temelli dönüş” nasip olmaz.
 
   “2010’un Ekim ayında rahmetli Babam Ali Osman Çabucak'ı CAN VATAN TÜRKİYE topraklarına emanet ettik. Babamın yurda temelli dönüşü, bir soğuk tabutun içinde, kefene sarılı, cansız bedeniyle gerçekleşti.“ diyen Gülhan Çabucak bu durumdan büyük üzüntü duyarak Babasının ardından “Seni dillere destan etmeden göçüp gitmem Avşar Babam” diyerek Şiirlere gönül verir ve “AvşarBabamBenim” mahlasını kullanmaya başlar.


KİTAPLAR
MAKALELER
ŞAİRLER