GELENEKLER

KERİM YILMAZ BİYOGRAFİ


KERİM YILMAZ

   Kerim Yılmaz, 01.01.1959 günü Tomarza ilçesine bağlı Güzelce Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu ve lise 1. sınıfı Tomarza da, lise 2. ve 3. sınıfları Kocasinan Argıncık Lisesi’nde okudu. Üniversite de iyi bir bölümünü bitirme hayali aklından hiç çıkmamıştır. Acemi birliğini Eğirdir Dağ ve Komando okulunda, usta birliğini de Kayseri Hava İndirme Tugayı’na bağlı Köşk Kışlası’nda yaparak, vatani görevini tamamlamıştır. Yer eğitiminden sonra paraşüt atlayışlarına katılmış, başarıyla tamamlamıştır.
 
   Askerlik sonrası Ortadoğu gezilerine çıkarak Suriye ve Ürdün üzerinden Suudi Arabistan’a gitmiştir. Yedi yıl gibi bir sürede sıcak gurbette, Medine’nin çeşitli mahallelerinde inşaat ustası olarak çalışmış. Hac görevini de yerine getirerek hacı olmuştur. Sonra vatanına dönerek, üç yıl kadar esnaflık yapmıştır. Daha sonra sınavla bir Kamu kurumuna girmiş.
 
   Şiirlere ve ağıtlara meraklı olan şairimiz, kırk yaşından sonra başına gelen bir olaydan dolayı şiir yazmaya başlamıştır. Çeşitli kitap ve dergilerde şiirleri yayınlanmaktadır. Kalemi elinden düşürmeyerek Türk Kültürü ve Edebiyatına katkı sağlamaktadır.
 
   Evli, iki kız ve bir erkek olmak üzere üç çocuk babası olan şairimiz, halen bir Kamu Kurumu’nda çalışmaktadır.
KİTAPLAR
MAKALELER
ŞAİRLER